Společnost C-M-T


Přeskočit menu


PODPORA


INFORMACE

Sídlo spolku
Společnost C-M-T
Klinika dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol
V Úvalu 84/1, 150 05 Praha 5

Společnost C-M-T je zapsána ve spolkovém rejstříku, vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, vložka 10085.

IČ: 69346909

Bankovní spojení
Poštovní spořitelna, a.s.
Č. ú.: 156897053/0300

Kontaktní adresa
Předseda Společnosti C-M-T
Mgr. Michal Šimůnek
Ve Stromovce 713, 500 11 Hradec Králové
Tel.: 605 258 522, 724 330 798
E-mail: simunekm@seznam.cz, c-m-t@post.cz

RŮZNÉ

Uložit stránku do oblíbených položek
 
Vytisknout stránku
 
Doporučujeme

logo Technické ortopedie Ostrava

E-mail: webmaster


Setkání a semináře

Pozvánka na víkendové setkání v Hustopečích

Místo pobytu: Hotel Centro **** Hustopeče, Husova 8, 693 01 Hustopeče
Termín: 8. - 10. 5. 2015

Ubytování a cena: Ubytování je zajištěno v jedno- a dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením na každém pokoji.
Cena za jednolůžkový pokoj včetně snídaně je 900,- Kč (dospělý/noc)
Cena za dvoulůžkový pokoj včetně snídaně je 1200,- Kč (2x dospělý/noc)

Vzhledem k rozdílné ceně se budeme snažit o ubytování na dvoulůžkových pokojích.
V případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji činí cena za dospělého 1500,- Kč(2x noc, 2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře).
V případě ubytování na jednolůžkovém pokoji činí cena za dospělého 2100,- Kč(2x noc, 2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře).

Bezplatné parkování je zajištěno přímo u hotelu.
Přihlášky zasílejte do 25. 2. 2015 na e-mail: simunekm@seznam.cz. Počet míst pro ubytování je omezený, proto neváhejte!!! Přihlášeným účastníkům bude následně upřesněna výše zálohy. Doplňující informace a vysvětlení budou poskytnuty na e-mailu: simunekm@seznam.cz nebo na tel. čísle 605 258 522.

Ke stažení: Přihláška (.doc; 29 Kb).


Program

Pátek:
Vzhledem k tomu, že jde o státní svátek, počítáme s brzkým příjezdem většiny účastníků. Po ubytování by následovala společná odpolední vycházka po městě. Od 18:00 posezení ve sklípku Vinařství Kočulič spojené s večeří a degustací vín. Cena za osobu je 490,- Kč. (posezení není započítáno v ceně).

Součástí ceny je:

  • odborně vedená ochutnávka bílých, červených a také fortifikovaných vín (vína portského typu), k degustaci je připraveno cca 8 vzorků vín,
  • večeře - pečené vepřové maso s chlebem a zeleninou nebo pečené kuře s chlebem a zeleninou,
  • dále škvarková pomazánka, koláče, obložené talíře - špek, tlačenka, uzené, klobásy a několik druhů sýra,
  • nealkoholické nápoje - voda, čaj a káva v neomezeném množství,
  • volná konzumace sudových vín (co vypijete, to vypijete),
  • v průběhu večera je zajištěna reprodukovaná hudba.

Doba trvání max 7 hodin. Případné prodloužení je pak závislé na domluvě s personálem.

Sobota:
07:00 - 09:00 snídaně formou bufetu
10:00 - 11:00 Přednáška o novinkách na trhu pomůcek pro zdravotně postižené - Ing. Jiří Palbuchta, Solift, s.r.o.
12:00 oběd
Odpoledne návštěva Hustopečské mandlárny (viz přílohy) spojená s ochutnávkou výrobků a procházka mandloňovými sady
18:00 večeře

Neděle:
08:00 - 10:00 snídaně formou bufetu
Vyklizení pokojů do 10:00.


Tipy na výlet

Hustopeče nabízí množství historických zajímavostí. Svého největšího stavebního rozkvětu dosáhlo město v období renesance. Jsou zde zastoupeny stavby gotické, renesanční, barokní, empírové i objekty jiných stavebních slohů. Mezi nejvýznamnější hustopečské památky patří například Dům u Synků, Morový sloup, radnice, Kostel sv. Václava a sv. Anežky České a v neposlední řadě kolonie vinných sklepů, které jsou nedílnou součástí Hustopečí. Na své si zde přijdou i milovníci přírody. Okolí města nabízí výlety například na nedaleký Kamenný vrch, do mandloňových sadů, k hustopečským rybníkům nebo do lesoparku na Křížovém kopci.

Velké Pavlovice - 1/ Kostel Nanebevzetí Panny Marie je postaven v barokním slohu. Nechal jej zde vystavět majitel velkopavlovického a hodonínského panství, hrabě Bedřich z Oppersdorfu. Kostel byl původně bez věže, v pozdějším období měl pouze menší dřevěnou věž, až v roce 1883 byla postavena dnešní 35 m vysoká věž a byly zavěšeny zvony. Nad vchodem kostela je dodnes k vidění reliéf hrabat z Oppersdorfu. Oltářní obraz Nanebevzetí Panny Marie je kopií obrazu slavného italského mistra Domenicheniho. Klenba kostela spočívá na osmi pilířích. V bezprostřední blízkosti sousedí tento svatostánek s novorenesančním hřbitovem. 2/ Mezi technické a lidové památky ve Velkých Pavlovicích patří bezesporu prastaré vinné sklepy a lisovny, mnohdy habánské. Jedním z nich je např. č. p. 154 na ulici V Údolí (Vinařství Lacinovi) pocházející již z roku 1808. Stavení je patrové, postavené štítem do ulice. Vchod ve středu štítové stěny je opatřen žudrem a klenutým otvorem, nad nímž se v omítce nachází plochý kříž s IHS a nápisem u paty kříže: In Anno 17 ist der lones Pvtrlae tot. V přízemí stavby se nachází lisovna s vinným dřevěným lisem. Prostora je zaklenuta valenou klenbou a s křížovými lunetami. V patře se nachází sýpka a pod úrovní stavby vinný sklep. Sedlová střecha je kryta pálenou taškou. Jde o typický příklad tohoto zařízení z hanáckoslovácké oblasti z doby po roce 1700. 3/ Rozhledna Slunečná se nachází na návrší v turistickém areálu Nad Zahradami asi 1 km východně od proslulé vinařské obce Velké Pavlovice na jižní Moravě. Rozhledna svým vzhledem připomíná keř vinné révy a nabízí pěkný výhled na celou Pálavu, Lednicko-valtický areál a okolní vesničky prostoupené vinohrady a meruňkovými sady. U rozhledny stojí dvě budovy stylizované do podoby typických jihomoravských vinných sklípků se sociálním zařízením a možností koupě suvenýrů a drobného občerstvení. Rozhledna Slunečná je celoročně volně přístupná po vinařské stezce Modré hory. Celková výška rozhledny: 18,6 m, počet schodů: 75.

Vrbice ležící v nadmořské výšce 280 - 320 m se nachází ve východní části okresu Břeclav. Je to jedna z nejvýše položených obcí v břeclavském okrese. Vrbice vznikla za německé kolonizace kolem roku 1220 a byla nazvána Michelsdorf (toto jméno Němci užívali ještě v 18. století). Leží v oblasti hanáckého Slovácka a první zmínka o ní je v listině olomouckého biskupa Roberta z roku 1222. Obývali ji svobodní lidé s povinností strážní a vojenské služby. Na návrší, kterému se odjakživa říkalo "Stráž", zaplály ohně, které varovaly okolní vesnice pokaždé, když nepřítel překročil zemské hranice. Dvě lokality vrbeckých sklepů byly budovány s odstupem několika století a svým vzhledem i charakterem se značně liší. Starší kolonie Na sklepech, která tvoří dvě spodní patra vinařských staveb v obci, vznikla v druhé polovině 17. století a dnes je součástí vesnické zástavby. Většinou jde o kamenná patrová stavení se zapuštěnými lisovnami a dlouhými klenutými sklepy. Podle legendy byly stavby propojeny podzemními chodbami s čejkovickou tvrzí a v dobách loupeživých nájezdů sloužily jako úkryt místním obyvatelům. Známější lokalitou jsou vinné sklepy Stráž. První chodby se zde začaly budovat na přelomu 18. a 19. století. Místní zvláštností je záliba v gotickém lomeném oblouku. Ušlechtilá černá plíseň na stěnách sklepa svědčí o stabilním prostředí, které víno potřebuje ke svému zrání. Na nejvyšším místě v obci stojí kostelík sv. Jiljí, který byl vystavěný bratrstvem sv. Jiljí v letech 1913 - 1920. Kostel se nachází na temeni kopce Stráž vedle hřbitova z roku 1790. Přestože je v horní části obce, na kopci Stráž, kostel zasvěcený sv. Jiljí, najdeme v dolní části obce kapličku, která zasvěcena sv. Anně (r. 1870, rekonstrukce r. 2004 do původní podoby), která slouží k odpočinku a rozjímání. Kaple svým tvarem připomíná spíše maličký kostelíček. Kapli vystavěl František Jánošek, na fotografii z roku 1906 je jeho dcera Anna a jeho jednoletá vnučka Marie. Hned vedle kaple stojí malá kaplička Boží muky pocházející z konce 18. století.

autor: výbor Společnosti C-M-T
vydáno: 30. 01. 2015, zdroj: Společnost C-M-T
přečteno: 12311 krát

SPONZOŘI

logo Penam logo Aquila logo RIO mare

logo Madeta logo z-trade

logo Levné knihy obec Závada obec Igráček
včelařství Thomayer logo VENUS reality

 

© 2001 - 2015 Společnost C-M-T
© 2001 - 2015 Petr Šiška [www.venus-reality.cz]