Společnost C-M-T


Přeskočit menu


PODPORA


INFORMACE

Sídlo spolku
Společnost C-M-T
Klinika dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol
V Úvalu 84/1, 150 05 Praha 5

Společnost C-M-T je zapsána ve spolkovém rejstříku, vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, vložka 10085.

IČ: 69346909

Bankovní spojení
Poštovní spořitelna, a.s.
Č. ú.: 156897053/0300

Kontaktní adresa
Předseda Společnosti C-M-T
Mgr. Michal Šimůnek
Ve Stromovce 713, 500 11 Hradec Králové
Tel.: 605 258 522, 724 330 798
E-mail: simunekm@seznam.cz, c-m-t@post.cz

RŮZNÉ

Uložit stránku do oblíbených položek
 
Vytisknout stránku
 
Doporučujeme

logo Technické ortopedie Ostrava

E-mail: webmaster


Setkání a semináře

Hustopečské setkání

Od pátku 8. do neděle 10. května se 17 členů Společnosti CMT, jejich rodinných příslušníků a přátel sešlo v hotelu Centro v Hustopečích na pravidelném každoročním setkání. Vzhledem k tomu, že pátek byl jako státní svátek volný den, setkali jsme se v hotelu již kolem poledne. V hotelové restauraci jsme snědli dobrý oběd a po ubytování jsme vyrazili na prohlídku města.

Velice se nám líbilo nově zrekonstruované náměstí s kašnou a morovým sloupem. Jeho dominantou je nově opravená radnice a především římskokatolický kostel, postavený v roce 1994 ve velmi moderním stylu. V městském muzeu jsme si koupili turistickou známku a už jsme spěchali na hotel na první třetinu hokejového zápasu české reprezentace na Mistrovství světa v ledním hokeji. Ještě předtím dostali všichni zúčastnění plnou tašku sponzorských darů. Je skvělé, že poslední dobou jsou nám sponzoři nakloněni, alespoň co se týče hmotných darů. Již na valné hromadě obdržel každý několik šišek loveckého salámu, vody Aquila a sladkosti z pekárny Penam. Z Hustopečí si přítomní odvezli tuňáky Rio mare, paštiky z Kosteleckých uzenin, brambůrky Bohemia chips, Holandské kakao, masážní emulze Alpa, čokolády Jordi´s a další sladkosti, které zajistila naše členka Alena Mašková. Všem dárcům patří náš velký dík.

Po první třetině hokeje jsme všichni společně vyrazili do sklípku. Naši cestu lemovali malé sklípky plné lidí. Ve Vinařství Košulič, kam jsme směřovali, nás již očekávali. Po přivítání s majitelem sklípku jsme pojedli vynikající večeři - pečené maso, které se jen rozpadalo na jazyku. Poté nás pan Košulič seznámil s historií svého vinařství a nabídl nám k degustaci několik obzvláště povedených vzorků. Nejvíce nás zaujala tzv. fortifikovaná vína. Při fortifikaci (dolihování) se do kvasícího hroznového moštu přidává vinný destilát. Tím dojde k zastavení kvašení, a ve víně tak zůstane zbytek přírodního hroznového cukru. Tato vína jsou velice lahodná svou nasládlou chutí a skoro každý z nás si zakoupil nějakou tu lahvinku domů. Po degustaci následovala volná zábava, přerušovaná výkřiky gól. Návštěvu sklípku si moc užil i náš dvouletý syn Matýsek, který nejen celý sklípek prošmejdil, ale obsluze též vydatně pomáhal při přípravě občerstvení. V družné zábavě jsme poseděli do pozdních nočních hodin.

V sobotu ráno po bohaté snídani následoval další bod programu, a to návštěva hustopečské Mandlárny. Paní majitelka nás očekávala na své zahradě s krásnou a prostornou pergolou, kde jsme ochutnali dva její specifické výrobky: mandlovci a kávovo-mandlový likér. O zábavu měly postaráno i děti, které se vyřádily na trampolíně a traktůrku. Při odchodu jsme zakoupili dárky pro sebe i své blízké. Odpoledne každý trávil po svém, většina ale nakonec vyrazila na procházku po mandloňové stezce do sadu mandloní a na místní rozhlednu. I když terén byl dosti náročný a do prudkého kopce, zvládl jsem to i já na svém vozíku. Procházka byla ale dosti dlouhá, a tak po večeři většina z účastníků odpadla a zalehla do postelí.

Nedělní ráno přineslo již jen snídani a rozloučení s přáteli. Všichni jsme byli moc spokojení a už teď se těšíme na podzimní setkání v Jizerských horách. Věřím, že se přidáte i Vy další.

Fotogalerie: Setkání v Hustopečích 8. - 10. 5. 2015.

autor: Mgr. Michal Šimůnek
vydáno: 27. 05. 2015
přečteno: 23318 krát

SPONZOŘI

logo Penam logo Aquila logo RIO mare

logo Madeta logo z-trade

logo Levné knihy obec Závada obec Igráček
včelařství Thomayer logo VENUS reality

 

© 2001 - 2015 Společnost C-M-T
© 2001 - 2015 Petr Šiška [www.venus-reality.cz]