Společnost C-M-T


Přeskočit menu


PODPORA


INFORMACE

Sídlo spolku
Společnost C-M-T
Klinika dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol
V Úvalu 84/1, 150 05 Praha 5

Společnost C-M-T je zapsána ve spolkovém rejstříku, vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, vložka 10085.

IČ: 69346909

Bankovní spojení
Poštovní spořitelna, a.s.
Č. ú.: 156897053/0300

Kontaktní adresa
Předseda Společnosti C-M-T
Mgr. Michal Šimůnek
Ve Stromovce 713, 500 11 Hradec Králové
Tel.: 605 258 522, 724 330 798
E-mail: simunekm@seznam.cz, c-m-t@post.cz

RŮZNÉ

Uložit stránku do oblíbených položek
 
Vytisknout stránku
 
Doporučujeme

logo Technické ortopedie Ostrava

E-mail: webmaster


Pomůcky

Karlovarský kraj se připojí k projektu euroklíčů pro postižené

Karlovarský kraj se připojí k projektu tzv. euroklíčů pro postižené. Systém, který funguje už v řadě zemí Evropy a začíná se prosazovat i ve Spojených státech, umožňuje hlavně tělesně postiženým otevřít jedním klíčem například veřejné toalety nebo pomůcky pro zdravotně postižené, jako jsou například zdviže.

Všechna taková zařízení mají stejný zámek, který odemyká stejný klíč. Ten mohou získat právě postižení nebo i matky s dětmi do tří let, informovala novináře dnes radní Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí Ellen Volavková.

"Dohodli jsme se s představiteli Národní rady osob se zdravotním postižením. Pokud záměr schválí v září krajské zastupitelstvo, začne s přípravou projektu," uvedla Volavková. Kraj by na něj vyčlenil půl milionu korun. Samotné pořízení zámků pro euroklíče by bylo hrazeno z evropských peněz.

Projekt se v současné době pilotně zkouší ve Středočeském kraji. Poté by se mohl rozšířit i do dalších krajů, včetně turisticky hojně navštěvovaného Karlovarského. Podle Volavkové může být projekt euroklíčů přínosný i pro turistiku.

Pokud bude v kraji dost například sociálních zařízení, které si budou moci sami bez pomoci dalších osob otevřít postižení z ciziny, zvýší se tím atraktivita kraje. V Evropě systém euroklíčů už funguje ve 22 zemích.

Podle údajů krajského úřadu je v Karlovarském kraji v současné době asi 9000 osob s průkazem ZTP nebo ZTTP, kteří by měli mít na euroklíč nárok. "Podle odhadů by náklady na vybavení sociálních zařízení například u čerpacích stanic, ve městech a podobně měly být jen v našem kraji asi 12 milionů," uvedla Volavková Jak ale připustila, hodně bude záležet na ochotě majitelů se k projektu připojit. Kraj proto bude jednat s obcemi i soukromými provozovateli například toalet, zda-li by se do projektu nezapojili.


vydáno: 03. 09. 2008
přečteno: 12877 krát

SPONZOŘI

logo Penam logo Aquila logo RIO mare

logo Madeta logo z-trade

logo Levné knihy obec Závada obec Igráček
včelařství Thomayer logo VENUS reality

 

© 2001 - 2015 Společnost C-M-T
© 2001 - 2015 Petr Šiška [www.venus-reality.cz]